Fiyavil – Kaliteli Blog

W3C Standartlarının SEO İçin Önemi

W3C Standartlarının SEO İçin Önemi

İnternette site tasarımı ile meşgul olanlar W3C standartlarını mutlaka duymuşlardır. Bu standartlar, kusursuz bir kodlamayı ifade ediyor. Her internet sitesinin sahip olamadığı bu standartlar sayesinde, internet sitenizin ciddi anlamda kusursuz olduğunu bütün dünyaya duyurmuş olursunuz.

W3C standartlarının SEO için önemi de yine buradan kaynaklanır. Arama motorları ile Google da yine bu standartları dikkate alır. Bu standartları karşılayan bir internet sitesinin kötü bir site olabileceğini düşünmez ve sıralamada bu standarda sahip olan internet sitelerini ön plana çıkarmaya gayret eder.

Google’ın yanı sıra diğer arama motorları tarafından da önemsenen bu standartlar, kurumsal yapılar için de iyi birer referans olacaktır. Kusursuz bir internet sitesine sahip olduğunuzu bu kodlarla diğer şirketlere ve müşterilerinize kanıtlayabilirsiniz. Bütün bunları gerçekleştirmek için yapmanız gereken şey standartlara uygun bir internet sitesi tasarlamak olacak.

Ancak bu internet sitesini tasarlamak o kadar da kolay değil. Standartlara uyum sağlamak için oldukça fazla gayret etmeniz gerekiyor.

Sadece Ziyaretçiler Önemsemiyor

Kısaca W3C standartları olarak bilinen World Wide Web standartları sadece ziyaretçiler tarafından önemsenmiyor. Bütün dünya tarafından önemsenen bu standartlar, SEO açısından da sizi çok avantajlı konuma getiriyor.

Bu standartlarda tasarlanmış bir internet sitesinin kapsama alanı da oldukça geniş olacaktır. Bu tarz internet siteleri bütün dünyadan ziyaretçi alırlar çünkü bu internet siteleri, dünyaca kaliteli siteler olarak her türlü sıralamada yer alırlar.

Dolayısıyla internet sitenizin dünya standartlarında olmasını ve SEO açısından da bu standartlarda yer almasını istiyorsanız, W3C standartları ihtiyacınızı karşılayabilecek standartlardır.

Tam profesyonel ve harika bir internet sitesi geliştirmek için bu standartları göz önünde bulundurursanız, SEO konusunda da iyi bir seviye yakalarsınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ