Fiyavil – Kaliteli Blog

İOS-13 İndirmek Ve Yüklemek İçin Ne Yapmalı

İOS-13 İndirmek Ve Yüklemek İçin Ne Yapmalı

Apple firmasının iOS için yayınladığı son güncelleme olan İOS-13, birçok açıdan yenilenmiş özelliği ile karşımıza çıkıyor. Apple firmasının ürünlerini tercih eden kullanıcılar için iOS ) indirmek ve yüklemek için ne yapmalı konusu da merak uyandırmakta. Bunun için öncelikle söylememiz gereken nokta Apple cihazın İOS-13’u destekleyen modellerden biri olması gerekiyor. Çünkü yayınlanan bu son güncelleme her Apple ürünü tarafından desteklenmiyor.

Ayrıca İOS-13’u cihaza yüklemeden önce mutlaka cihazımızdaki verileri de yedeklememiz gerekiyor. Yedekleme işlemini ister iunes ister iCloud üzerinden yapabiliyoruz. Bundan sonra temiz bir İOS-13 kurulumu için şunları yapmamız gerekiyor:

İOS-13’u telefonumuza indiriyoruz. Daha sonra telefonumuzdaki iPhone’umu Bul seçeneğine gelerek bu özelliği kapalı konuma getiriyoruz. Bu işlemi de iCloud seçeneğinin altında bulabiliriz. Bunu yaptıktan sonra Apple ürünü cihazımızı bilgisayara bağlayarak iTunes’i çalıştırıyoruz. iTunes’den ayarlar kısmına gelerek soldaki menüden Özet yazan yere tıklıyoruz.  Bundan sonra klavyede bulunan Shift (alt) tuşuna basılı halde iken cihazımızın ayarlar bölümünden telefonu sıfırla ya da fabrika ayarlarına dön yazan seçeneğe tıklıyoruz.

iTunes bizden burada .IPSW formatlı dosyayı isteyecektir ki bu dosya İOS-13 kurulum dosyasıdır. Bundan sonra cihazımıza İOS-13 yüklenecektir. Bu anlattığımızdan daha kolay bir yükleme yolu olan On The Air yüklemesi ise şu şekilde yapılır:

Cihazımızın yedekleme işlemini yaptıktan sonra telefonumuzun ayarlar kısmından genel yazan bölüme, oradan da yazılım güncelleme kısmına geliyoruz. Burada indir ve yükle yazan kısa yolu gördüğümüzde tıklıyoruz ve İOS-13’u indirerek cihazımıza yüklüyoruz. Ama OTA ile yapılan güncellemeler ileride telefon ya da tabletimize yüklediğimiz İOS-13’un performansında eksiklikler yaşanmasına ve bazı hatalarla karşılaşmamıza neden olduğu için biz kullanıcılara ilk anlattığımız İOS-13 yükleme yolunu tavsiye ediyoruz. 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ