Fiyavil – Kaliteli Blog

Google Adsense

Google Adsense

Google Adsense İle Blogunuzda Reklam Yayınlayın

Televizyon reklamlarının etkisini ve inandırıcılığını giderek yitirmesiyle birlikte bloglar ve web siteleri reklam verenler açısından önemli bir pazar haline geldi. Bloggerlar için ise bloga reklam alma önemli bir gelir kaynağı oldu. İşte bu aşamada yazdıkları bloglardan para kazanmak isteyen bloggerlar ile, blogların hitap ettiği kitleye ulaşmak isteyen reklam verenleri buluşturmak için devreye Google Adsense giriyor.

Google Adsense Nedir?

Google Adsense reklam veren ve reklam yayınlan olmak üzere iki bölümden oluşan bir digital reklam ağıdır. Sistem web sitenizin veya bloğunuzun hitap ettiği alana uygun reklamları bularak bloğunuza/websitenize en uygun reklamı yayınlamanızı sağlamaktadır.

Google Adsense Nasıl Çalışır?

Reklam verenler Google Adwords sistemini kullanarak reklam kampanyaları oluştururlar. Oluşturulan her kampanya Adsense reklam havuzunda toplanır. Havuzda toplanan bu reklamlar benzer içerikli web siteleri ve bloglarda yayınlanır. Böylece reklamın hitap ettiği tüketici kitlesine ulaşması ve daha fazla tıklanması sağlanır.  Bu şekilde hem reklam verenin hem de reklamı yayınlayanın daha çok gelir elde etmesi sağlanır.

Google Adsense Nasıl Üye olunur?

Maalesef Google Adsense üye olmak çok kolay değildir. Öncelikle bir Google hesabınızın olması gerekir. Daha sonra Google Adsense web sayfasından kayıt talebi oluşturmalısınız. Bu talebi oluştururken vereceğiniz bilgilerin doğruluğu çok önemlidir. Ayrıca başvurunuzun kabul edilmesi için reklam almak istediğiniz bloğunuzun en az 6 aylık bir geçmişi ve yüksek sayıda tekil hiti olmalı. Bu şartları sağlamanıza rağmen reklam başvurunuz onaylanmayabilir.

Google Adsense Para Kazanma ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Google Adsense bloğunuzda yayınlanan reklamlar için her tıklamadan belirli bir komisyon öder. Blogunuzun tekil hiti ne kadar yüksel olur ve yayınlanan reklamın rekabet oranı ne kadar yüksek olursa o kadar fazla reklam geliri sağlarsınız. Ancak daha fazla kazanmak için kesinlikle hit arttırıcı bot veya siteler kullanmamalı, reklamlara IP değiştirerek kendiniz tıklamamalı veya insanları tıklamaya yönlendirmemelisiniz. Google çeşitli yazılımlarıyla bunları denetler. Bu denetlemeler sırasında herhangi bir usulsüzlük tespit etmesi halinde bloğunuz banlanır ve reklam alamazsınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Adem Ateş dedi ki:

    İyi kazaç elde edilir ama biraz dikkat edilmeli nadiren çok kişi banlanıyor emek verip karşılığını almak lazım.

BİR YORUM YAZ