Fiyavil – Kaliteli Blog

Web Sitenizin İçeriğini Güncelleyin

Web Sitenizin İçeriğini Güncelleyin

Arama motorları üzerinden web sitenize ulaşan ziyaretçiler, eski bir içerik ile karşılaştıklarında, verecekleri tepkiyi tahmin edebiliyor musunuz? Elbette ki sadece bir iki dakika içerisinde, bir daha geri dönmemek üzere web sitenizden uzaklaşacaklardır.

Oysa ki güncel olan bir web sitesi, her daim yeni ziyaretçilere açık olduğu gibi, sürekli bir şekilde ziyaret edilmesi olasılığına da sahiptir. Özellikle forumlar açısından bu durum önemlidir. Ancak web sitenizin statik tabanlı yada blog tabanlı olması bir şey değiştirmez çünkü içeriğinizin artık geçersiz ve eski olması, size her şekilde bir olumsuz yansır.

Güncel Olmayan İçeriğin Olumsuz Sonuçları

  • Arama motoru sonuçları üzerinden gelen bir ziyaretçi, kısa sürede web sitenizi terk eder
  • Bilgiler artık geçersiz olduğu için, o sayfanın tekrardan ziyaret edilme olasılığı düşüktür, oysa ki bilgiler güncel olsaydı, tekrar tekrar o sayfa ziyaret edilebilecekti
  • Özellikle belli bir kategoride içerik üreten bir web sitesinin güncel olmayan bir içeriği bir kullanıcı tarafından fark edildiğinde, itibar ve güvenilirlik kaybı yaşanılabilir
  • Güncel olmayan içerik ile birlikte, güncel olmayan bir tema da kullanırsanız, bu daha da kötü bir sonuç doğurur çünkü bir web sitesinin hem mobil kullanımda hem de masaüstü kullanımda işlevsellik sunması önemlidir ancak güncel olmayan bir tema yeterince işlevsel olamaz.

Web Site İçeriğini Güncellemenizin Olumlu Sonuçları

  • Ziyaretçiyi kazanmak

İçerikte bahsi geçen bir olay, durum yada herhangi bir şey, tarih olarak artık güncelliğini yitirmiş ve geçerli değilse, böyle bir içeriği güncelleyerek, artık geçerli olan bilgileri, hem eski bilgiler ile hem de önemli gelişmeler ile detaylı bir şekilde girmelisiniz. Bu sayede arama motorları üzerinden sitenize gelmiş olan bir ziyaretçiyi kazanabilirsiniz.

Hatta ilgili eski içerik hakkında girmiş olduğunuz yeni bir içerik varsa, eski içeriğinizi güncellerken, ilgili yeni içeril URL’sini de sayfa içerisinde geçirip, kullanıcıların ilgili konu hakkında yeni ve güncel bilgileri bulabilecekleri sayfaya yönlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

  • Tekrar ziyaret edilebilirsiniz

Sayfanızda güncel bir bilgi, ses, video yada herhangi bir şey bulunduğundan dolayı tekrar tekrar sayfanızın ziyaret edilme olasılığı yüksektir. Ancak eğer içeriğiniz bozulmuş, güncelliğini yitirmiş olsaydı, böyle bir olasılık olmayacaktı.

  • SEO’ya olumlu yansır

Girilen güncel içerikler kısa sürede arama motorları tarafından taranarak, ilgili içerik güncellenir ve güncel haliyle kullanıcılara sunulur. Bu sayede hem eski bilgiler hem de yeni bilgiler ile kullanıcıya daha detaylı ve güncel bir içerik sunabilirsiniz.

  • Güvenilirlik, itibar kazanmak

Özellikle tek bir kategoride uzmanlaşmaya çalışan bir web sitesi açısından güvenilirlik ve itibar değerleri önemlidir. Kullanıcılara yansıtılacak önem derecesini belli edecek önemli geliştirmelerden birisi de hiç şüphesiz ki güncel bir içeriktir.

Dolayısıyla güncel bir içerik her daim kazanmanızı sağlar. Bu yüzden artık web sitenizi eski bilgilerinden arındırın ve mümkün olduğunca aynı konular hakkındaki yeni içeriklere yönlendirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ