Fiyavil – Kaliteli Blog

Android İçin Belli Başlı Yolculuk

Android İçin Belli Başlı Yolculuk

Android İçin Belli Başlı Yolculuk Paylaşımı Uygulamaları Nelerdir

Teknolojinin zeka ile birleştiği uygulamalardan biri olan yolculuk paylaşımı uygulamaları insanlar arasında giderek yayılan ve kullanımı artan uygulamalardan biri haline geldi. Herhangi bir yolculuk esnasında, o tarafa giden araç sahipleriyle Android işletime sahip olan cihazlar aracılığıyla bağlantı kurarak daha ekonomik bir şekilde seyahat etmeyi sağlayan bu uygulamanın da birden çok versiyonu kullanıcıların hizmetine sunuldu. Peki Android için belli başlı yolculuk paylaşımı uygulamaları nelerdir?

Sizler için o uygulamaların bazılarını araştırdık ve bir bilgi demeti sunmak istedik. İşte o uygulamalardan bazıları:

1-BlaBlaCar

Yolculuk paylaşımı uygulamaları içinde Android işletim sisteminde ilk piyasaya sürülen uygulamalardan biri olan BlaBlaCar uygulaması, hem aracı olmayan ve gidilmek istenen yöne seyahat eden araç sahipleri için, hem de aracı olan ve yol masrafını azaltmak isteyen ve yol arkadaşı arayan insanlar için en ideal yolculuk paylaşımı uygulamalarından biri.

2- Uber

30 farklı ülkede yaklaşık 130 şehirde kullanılan Uber adlı Android yolculuk paylaşımı uygulaması ile insanlar, gitmeyi düşündükleri şehirlere özel araç çağırarak gidebiliyor. Bir nevi taksi vazifesi gören uygulamada ücretler nakit, kredi kartı, Google cüzdan ya da PayPal ile yapılabiliyor.

3-Volt

Ülkemizde Özellikle İstanbul’daki insanlara hizmet veren Volt uygulaması, şehrin yoğun trafiğinden bunalan ve toplu taşıma araçlarını tercih etmek istemeyen yolculara hizmet sunan bir uygulama. İnsanlara bu uygulamada dilediği aracı seçebilme imkanı ve harita aracılığıyla güzergahları önceden görebilme imkanı sunuluyor.

4-RideWith

RideWith uygulaması Google’dan destek alarak yürütülmekte ve aynı güzergaha yolculuk etmeyi düşünen insanları buluşturarak yok ücretini paylaştırmayı hedefliyor. Bu yolla da seyahatleri ekonomik bir hale getirmeyi sağlıyor. Uygulama üzerinden kişiler profil oluşturuyor ve seyahat edeceği yönü de profillerine ekleyerek diğer kullanıcıların geri dönüşü bekleniyor. Fakat bu yolculuk paylaşımı uygulaması henüz Türkiye’de hizmet vermiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ