Fiyavil – Kaliteli Blog

Alan Adı Uzantısının Önemi

Alan Adı Uzantısının Önemi

Alan adı tercihinizi yaptıktan sonra şimdi sırada, alan adı uzantısı var. Çünkü bu tercih de başlı başına önemli bir nokta olacak.

Uzantıyı sıradan bir com olarak mı tercih edeceksiniz? Yoksa net, org gibi daha az popüler olan uzantıları mı tercih edeceksiniz? Peki ya co gibi, club gibi çoğu kişi tarafından duyulmayan uzantılar işinize yarar mı?

Alan adı uzantısının önemi büyüktür ancak bu çok bilinmeyen uzantıların popüler olamayacağı anlamına gelmez. Bu uzantılarla da önemli bir internet sitesi ortaya çıkartılabilir. Yalnızca dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var.

Kafa Karıştıran Bir Nokta, Alan Adı Uzantısı…

Alan adı uzantısı önemli midir? Hiç şüphesiz her nokta gibi alan adı uzantısı da çok önemli bir etkendir. İyi bir alan adı tercihinde bulunmanız internet sitenizin daha kolay markalaşmasını sağlayacaktır.

Kimsenin unutmayacağı, akıllardan hiç çıkmayacak bir alan adı bulmanız gerekiyor. Bu alan adını bulurken yaptığınız alan adı uzantısı tercihi, alan adınızın klasikleşmesini sağlayacak en önemli nedenlerden bir tanesidir. Alan adınız ne kadar iyi olursa olsun, uzantı nedeniyle tutulmayabilir ve beğenilmeyebilir.

Bu nedenle alan adı uzantısını öncelikle alan adınıza göre yapmalısınız. Seçtiğiniz alan adı ile hangi uzantı en iyi uyum sağlıyorsa o uzantıyı tercih edip kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu şekilde bir alan adı uzantısı tercih etmeniz en mantıklı tercih olacaktır.

İçeriğiniz İle Bütünleşme Yolunu Tercih Edebilirsiniz

Alan adı uzantısı tercih ederken en fazla önem göstermeniz gereken ikinci nokta içeriğiniz ile alan adı uzantısının bağlantılı olması… Alan adı uzantısı neden önemlidir? Önemlidir çünkü videoların paylaşıldığı bir internet sitesine .tv uzantısını satın alırsanız, bu mantıklı bir tercih olacaktır ve takipçileriniz alan adınızı daha kolay hafızalarına kazıyacaktır.

Kaliteli içeriklere, bu tür özel alan adları tercih edebilirsiniz. Bu alan adı uzantısı tercihlerinde çok mantıklı bir yoldur.

Bu tür tercihler yapmaktan yana olmazsanız bir klasik haline gelen .com alan adını tercih edebilirsiniz. Bu alan adı, her türlü içerik ile kolay sağlayabilecek bir alan adıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ